poniedziałek, 31 lipca 2017

"Piękne złamane serca" Sara Barnard - recenzja

 Tytuł: "Piękne Złamane Serca"
Tytuł oryginału: "Beautiful Broken Things"
Wydawnictwo: Insignis
Autor: Sara Barnard
Przekład: Joanna Grabarek
Liczba stron: 360 (łącznie z podziękowaniami)
Data wydania: 5 lipca 2017
Opis:


Caddy i Rosie są nierozłączne. Bardzo się różnią, ale to tylko je do siebie zbliża. Gdy Caddy kończy szesnaście lat, zdaje sobie sprawę, że chciałaby być taka jak jej przyjaciółka – pewna siebie, przebojowa i zabawna. Wtedy w ich życie wkracza śliczna oraz – jak się okazuje – skrywająca pewną tajemnicę Suzanne. I wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość wymyka się spod kontroli, a Caddy zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran są dużo boleśniejsze, niż którakolwiek z dziewczyn się spodziewa. Caddy wkrótce przekonuje się, że kłopoty potrafią się mnożyć w niesłychanym tempie.


Recenzja: 

"Piękne Złamane Serca" to historia o sile  kobiecej przyjaźni. Chociaż spodziewałam się czegoś bardziej wzruszającego, bardziej chwytającego za serce, opowieść dziewczyn podobała mi się. Niestety tajemnica Suze nie wstrząsneła mną tak bardzo jak się spodziewałam.

Myślę, że wiele nastoletnich czytelniczek może się utożsamić z bohaterkami. Rosie to ta myśląca trzeźwo, Caddy to ta współczująca i głupiutka, Suze to ta złamana.

Jeśli natomiast chodzi o styl pisania autorki, był on, lekki i prosty, przez co szybko i ciekawie się czytało.  Zakończenie idealnie dobrane, nienaciągane.Ci których kochamy przychodzą i odchodzą. Nie znaczy to, że kochalismy ich mniej, kiedy pojawili się w naszym życiu.


Wszyscy twierdzą, że przeprosiny  działają, ale to nieprawda, a przynajmniej nie od razu.


Czasem zerwanie z kimś lub z czymś jest równie ważne jak bezwarunkowa wierność.


Tutaj przeczytasz fragment powieści

POLECAM

źródło opisu i okładki


PS: Czytaliście "Piękne Złamane Serca"? Jak tak to jakie wrażenie zrobiła na was książka?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Fikcyjna Bohaterka , Blogger